Foto: Photo News
Ruben Van Gucht moet intussen zowat de meest besproken sportcommentator van Vlaanderen zijn. Er is heel wat over hem gezegd en geschreven. Gelukkig staat hij stevig in zijn schoenen.
Ruben Van Gucht is papa van zoontje Mondo, maar in Nina vertelt hij eerlijk dat het vaderschap niet vanzelf ging. “Veel vaders zullen dit herkennen,” zegt hij.
Voor Ruben was de start allesbehalve klassiek. “Ik ben er maar om de zoveel tijd fulltime bij,” vertelt hij. “Baby’s zijn in het begin sowieso gelieerd aan hun mama. Voor warmte, liefde en voedsel hunkerde Mondo naar zijn mama. Ik voelde me soms bijna overbodig.”
Hoewel hij uiteraard ook zijn steentje bijdroeg — “Natuurlijk kan ik een pamper verversen” — merkte hij dat zijn zoontje vooral naar zijn moeder trok. “Als ik het deed, voelde dat voor hem vreemd aan.”
Vandaag is de situatie helemaal anders. Mondo is nu tweeënhalf en de band met zijn papa is intenser dan ooit. “Hij is taalvaardig, we begrijpen elkaar goed. Hij ként me, lacht naar me, wil opgepakt worden. Dat is echt héél plezant.”