Foto: Photo News
Conner Rousseau staat opnieuw in het oog van de storm. De voorzitter van Vooruit is betrokken bij een incident.
Er is opnieuw een onderzoek geopend naar Conner Rousseau. Dat laat het parket van Oost-Vlaanderen weten aan Het Laatste Nieuws.
Het incident gebeurde op vrijdagavond 1 september aan Café ‘t Hemelrijk aan de Grote Markt van Sint-Niklaas. Er waren toen de druk bezochte Vredesfeesten, waar ook luchtballonnen opstegen vanop de Grote Markt.
Opdracht politie
De politie had de opdracht gekregen om de doorgang open te laten en hadden zich opgesteld voor de deuren van het café, lezen we bij Het Laatste Nieuws. Dat was niet naar de zin van onder meer Conner Rousseau.
Beledigingen
Het kwam tot een fikse woordenwisselingen. De agenten kregen beledigingen naar hun hoofd geslingerd.
De agenten verklaren dat er ook sprake is van ‘racistisch taalgebruik’ en er werd hen opgedragen om naar andere delen van de stad te gaan waar hun aanwezigheid meer vereist zou zijn.
Ik ben een paar weken geleden op café geweest in Sint-Niklaas. Ik had daar wel wat veel gedronken
De agenten hielden niemand aan maar er werd wel een proces-verbaal opgesteld. Burgemeester Lieven Dehandschutter (N-VA) is op de hoogte gebracht en kan ook bevestigen dat het parket een onderzoek gestart is naar de feiten.
Onderzoek gestart
Het parket zal nu moeten beslissen of ze Rousseau willen vervolgen voor dit incident. Dan zal wel zijn parlementaire onschendbaarheid opgeheven moeten worden.
Conner Rousseau schrikt als hij het nieuws te horen krijgt. Hij geeft meer uitleg bij VTM Nieuws.
“Ik ben een paar weken geleden op café geweest in Sint-Niklaas. Ik had daar wel wat veel gedronken.”
“In mijn herinnering waren de contacten daar met de politie eerder grappend en vriendschappelijk. Wat er nu opnieuw geschreven wordt verbaast mij sterk.”
“Ik hoop dat het parket mij zo snel mogelijk uitnodigt. Dan weet ik waarover het gaat en kan ik uitleg geven.”