Foto: Instagram@staf_coppens
Samen met zijn vrouw Monique van der Velden heeft Staf Coppens twee kinderen: Beau en Nora. Over Nora is er heel mooi nieuws.
Het kunstschaatsen zit bij Staf Coppens in de familie. Zijn vrouw Monique van der Velden is professioneel schaatsster en geeft les. Ook hun kinderen zijn grote talenten. Regelmatig is op de sociale media van Staf en Monique te zien wat voor straffe kunstjes ze kunnen.
Zweeds kampioenschap kunstschaatsen
Ze nemen ook geregeld deel aan wedstrijden. Zo was Nora de afgelopen dagen aanwezig op het Zweeds kampioenschap kunstschaatsen. Daar zette ze een ongelofelijke prestatie neer.
Eerder liet Staf al weten dat ze de er eerste plaats had behaald op de korte kür bij de junioren. "Je hebt zó ongeloofelijk hard gewerkt", schreef hij trots op Instagram. "Op de eerste plaats eindigen op een Zweeds kampioenschap met de korte kür... Dat kan alleen maar met tonnen doorzettingsvermogen en de juiste genen – en gelukkig heeft mama daarvoor gezorgd."
Een gouden medaille
Na de korte kür volgde ook de lange kür, wat ze ook met glans deed. Ze is nu de trotse bezitter van een gouden medaille. "Mijn krijgertje. Wat een weg, wat een strijd, wat een doorzettingsvermogen", schrijft Staf nu.
"Met vallen en opstaan, maar nooit opgeven. Je hebt élke hindernis genomen. Dikke proficiat, kampioen. Ik weet, lieve Nora, wat jij nog in je mars hebt... Dat belóóft!
Een zwaar trainingsschema
Hij heeft gelijk: Nora heeft ontzettend hard getraind. De laatste maand voor het kampioenschap zelfs bijna dagelijks minstens, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. "Dat combineert ze dan ook nog eens met het gymnasium, dat zijn haar laatste jaren van het middelbaar", klinkt het. "Dat is zeker niet evident."