Foto: Instagram @shaniagooris
Shania Gooris heeft met haar mama Kelly Pfaff haar eigen manager onder de arm genomen. Het zou kunnen wijzen op een carrière in de media. Het solliciteren was voor Shania een hobbelig parcours, al stond ze machteloos.
Shania Gooris is op zoek naar een job. Ze heeft al heel wat sollicitatiebrieven verstuurd, maar telkens zonder succes. Ze vertelt er meer over bij Radio 2.
“Hoe kan ik nu werkervaring opdoen als ik gewoon geen kans krijg”, vraagt Shania zich luidop af. “Het is bijna om te lachen hoe vaak ik al ben gaan solliciteren.” Aan motivatie ontbreekt het dus zeker niet.
Altijd hetzelfde probleemShania botst telkens op hetzelfde probleem. “Je bent dan net afgestudeerd. Het maakt dat alles nog fris in je hoofd zit. Dan krijg je te horen dat je geen werkervaring hebt.”
Zo ging dat heel wat sollicitatiegesprekken die ze voerde. “Ik kan geen werkervaring hebben want ik kom net van de schoolbanken”, klinkt het. “Ik moet toch ergens mijn eerste werkervaring kunnen opdoen. Ik vroeg hen dan telkens om mij een kans te geven.”
Geen ruimte om zich te bewijzenShania deed er echt alles aan. “Ik vroeg zelfs niet meteen een contract. Gewoon een maand om mij te bewijzen.” Helaas ging geen enkele werkgever in op haar vraag.
“Er is een periode geweest dat ik makkelijk twaalf sollicitaties per dag uitstuurde. Ik denk dat ik misschien twee sollicitaties op een week had.”