Koen Wauters heeft bijzondere wens voor Zita en Nono: “Dat wordt de max”
Koen Wauters heeft bijzondere wens voor Zita en Nono: “Dat wordt de max”
Foto: Photonews

Koen Wauters heeft zelf al een bijzonder lange carrière achter de rug, maar tegenwoordig kijkt hij minstens even graag naar wat er rondom hem gebeurt. Vooral zijn kinderen Zita en Nono nemen daarin een belangrijke plaats in. Ze zijn intussen volwassen en zoeken steeds meer hun eigen weg, ieder met heel andere interesses. Als vader probeert Koen hen daarbij ruimte te geven zonder te bepalen welke richting ze uit moeten. Toch zijn er momenten waarop hij merkt dat hij zelf al wat verder vooruit begint te denken.

Koen Wauters racet samen met Nono

De gedeelde passie van Koen en Nono Wauters is ondertussen bekend. Vader en zoon zijn allebei gek op autosport en trekken samen naar het circuit. Voor Koen heeft dat racen daardoor een andere dimensie gekregen.

In NINA vertelt hij dat hij tegenwoordig zelfs meer bezig is met de prestaties van zijn zoon dan met die van zichzelf. "Ik race samen met mijn zoon Nono en ik ben benieuwder naar zijn tijden dan mijn eigen tijden."

Dat gevoel beperkt zich niet tot de autosport. Koen merkt dat de bezigheden van zijn kinderen hem enorm interesseren. Toch wil hij niet de vader zijn die voor hen bepaalt hoe hun toekomst eruit moet zien. "Van mij mogen ze doen wat ze willen, zolang ze maar gelukkig zijn."

Koen ziet heel wat mogelijkheden voor Zita

Bij Zita Wauters ziet hij intussen verschillende richtingen waarin ze verder zou kunnen gaan. Ze heeft al ervaring opgedaan met acteren en presenteren en kreeg de voorbije jaren verschillende kansen op televisie.

Koen ziet kwaliteiten bij zijn dochter die haar nog heel wat mogelijkheden kunnen bieden. Hij noemt onder meer haar natuurlijke manier van presenteren en haar vlotte babbel. "Ze is rad van tong, ze is knap, ze kan acteren, ze kan presenteren met een soort naturel."

Daar kwam voor hem recent nog iets bij. Tijdens 'The Voice' ontdekte hij dat Zita ook vocaal iets in haar mars heeft. "Ze blijkt een schoon, hees stemmetje te hebben."

Koen houdt tegelijk de voeten op de grond. Zita staat nog maar aan het begin en moet op verschillende vlakken verder groeien. Dat vindt hij niet meer dan normaal. Het belangrijkste is voor hem dat ze kansen krijgt om te ontdekken wat ze zelf graag wil doen.

"Het potentieel is er"

Koen ziet dat zijn kinderen vanuit een comfortabele positie aan hun volwassen leven kunnen beginnen. Hij beseft heel goed dat dit niet voor iedereen vanzelfsprekend is.

"Zowel Zita als Nono hebben toch ongelofelijk veel geluk, toch? Ze zijn geboren waar ze geboren zijn. Ze zullen niets tekortkomen", zegt hij. Veel belangrijker dan alle kansen die ze krijgen, vindt hij echter de personen die ze geworden zijn. "En vooral: het zijn toffe kinderen."

Daarmee lijkt voor Koen uiteindelijk alles samen te komen. Een indrukwekkende carrière voor Zita of grote successen van Nono op het circuit zijn mooi meegenomen, maar vormen voor hem niet de maatstaf.

Koen Wauters denkt al aan een volgende stap

Intussen kijkt Koen stiekem ook al wat verder vooruit. Nu Zita en Nono volwassen worden en steeds meer hun eigen leven opbouwen, verandert ook zijn rol als vader.

Hij hoopt vooral dat zijn kinderen vaak naar huis blijven komen. Gewoon samen zitten, praten en horen wat ze allemaal hebben meegemaakt, daar kijkt hij naar uit.

En daarna mag er van Koen ooit nog een nieuwe fase beginnen. "En dan op termijn: laat die kleinkinderen maar komen! Dat wordt de max."

Meer nieuws

Meer nieuws

.