Foto: Pixabay (archieffoto)
Heel wat mensen beginnen met het boeken van hun zomervakantie. Traditioneel is Spanje een populair vakantieland bij Belgische toeristen. Het is dit jaar wel opletten, want er zijn nieuwe regels van kracht.
Voor Spanje is toerisme een belangrijk onderdeel van de inkomsten. In 2024 spendeerden toeristen er ongeveer 126 miljard euro, dat is 13% van het BBP. Spanje wordt dus steeds maar populairder bij toeristen.
Er is ook een keerzijde van de medaille. Door de grote toename van toeristen zijn er problemen ontstaan. Het land wil nu de balans tussen de lokale bevolking en toeristen herstellen. Daarom werden er nieuwe regels in het leven geroepen.
Het lastige is dat die regels voor elke stad of elk dorp anders kunnen zijn. Je kan je best dus voorbereiden. Voor sommige overtredingen betaal je honderden euro’s aan boete. Er zijn specifieke regels voor toeristen uit de EU.
Voor toeristen uit de EU volstaat een geldig paspoort, maar bij een verblijf van langer dan 90 dagen is registratie verplicht. De regels voor niet-EU-burgers zijn een pak strenger. De Spaanse overheid hoopt met een combinatie van strengere controles en nieuwe verplichtingen bij te dragen aan een meer duurzame toeristische ervaring.